איך לשמור על פרגולת העץ יפה ורעננה תמיד?

צביעה של פרגולה מעץ

פרגולת עץ היא ללא ספק האלמנט העיצובי המרשים ביותר בחצר, בגינה או במרפסת הבית. אומנם פרגולה עשויה עץ כמעט ואינה דורשת תחזוקה, אולם כדי לשמור עליה יפה ורעננה לאורך שנים רבות, רצוי וכדאי לבדוק את העץ אחת לכמה חודשים ולטפל בו אם יש צורך בכך.

טיפים לשמירה על הפרגולה שלכם:

אז איך נשמור על פרגולת העץ יפה ורעננה תמיד? איך נוודא שהפרגולה היפה שלנו יציבה, איתנה ובטוחה לשימוש? נעשה זאת בכמה פעולות תקופתיות שוטפות.

פרגולה נקייה היא פרגולה שמורה

 כדאי לזכור שפרגולה מעץ – יפה ככל שתהיה – צוברת אבק ולכלוך. אם כן, נקפיד לשטוף אותה אחת לכמה שבועות ולהסיר ממנה את כל האבק והלכלוך שהצטבר עליה. הדרך הטובה ביותר לשטוף את הפרגולה במים היא כמובן באמצעות צינור הגינה, והפעולה הפשוטה של התזת המים מאפשרת לנו גם לנקות את הפרגולה היטב וגם לבחון אותה ולאתר בעיות מוקדם ככל שאפשר. 

איתור בעיות בעץ וטיפול בהן

עץ הוא חומר אורגני, וכשהוא חשוף לתנאי האקלים הישראלי הקשה – לשמש הקופחת מצד אחד ולגשמים החזקים מצד שני – הוא עלול להיפגע או להישחק בחלוף השנים. לפיכך, אם הפרגולה בנויה מעץ שנשרט בקלות, כמו עץ אורן למשל, כדאי ללטש אותה אחת לתקופה. פעולת הליטוש תסיר את הצבע שהתקלף, תתקן שריטות ופגמים קטנים או גדולים ותכין את העץ לחידוש הצבע. 

צבע וחומרי הגנה לפרגולה

לאחר הפעולות להסרת הצבע המתקלף, ליטוש העץ ותיקון הפגמים, מומלץ למלא את הפגמים בחומר מילוי מיוחד, לחדש את הצבע של הפרגולה ולאחר צביעתה למרוח עליה חומר הגנה מפני מזיקים ומפני פגעי מזג האוויר. 

בדיקת הסוכך התאורה ואביזרי הנוי בפרגולה

מעבר לטיפול בעץ הפרגולה יש לוודא שהסוכך, הקירוי, הכיסוי, מערכת התאורה המשולבת בה ואביזרי הנוי שהם חלק בלתי נפרד ממנה הם מקובעים, עמידים ויציבים. יש לוודא למשל שסוכך עץ הבמבוק קשור היטב ואין בו פגמים שדורשים את תיקונו או החלפתו. רצוי לבחון גם את קירוי הפרגולה, את נקודות החשמל ואת מערכת התאורה המשולבת בה ולוודא את תקינותם. אביזרי הנוי התלויים בפרגולה כמו מדפי עציצים או עציצים תלויים צריכים להיות מקובעים היטב במקומם ויציבים כדי שלא יסכנו את השוהים בפרגולה. יש לטפל היטב בצמחי הנוי שנשתלו בעציצים התלויים באמצעות כלי גינון ידניים ולוודא שהם מקבלים מספיק אור שמש לצמיחה מיטבית. 

פרגולת עץ מתוחזקת היטב

תחזוקת פרגולות מעץ אינה מסובכת ואפשר לבצע אותה בקלות יחסית. פרגולת עץ מתוחזקת היטב היא פרגולה שנעים לשהות בה – היא נקייה, העץ שלה רענן, מבריק, נטול פגמים ועמיד מפני מזיקים ומפני תנאי אקלים קשים. הסוכך של הפרגולה יציב ומקובע ומערכת התאורה המשולבת בה בטיחותית לשימוש ומפיקה אור רך ונעים להנאתם של בני הבית ואורחיהם. כשפרגולת העץ מתוחזקת היטב היא תשמור תמיד על מעמדה כאלמנט העיצובי המרשים ביותר בבית להנאת בני הבית וכל המבקרים.

שלחו לחבר קישור, אולי זה יעניין גם אותו!
רוצה לחזור למשהו ספציפי בעמוד?
אהרון יוסף רבי - אמן העץ
אהרון יוסף רבי - אמן העץ

מאז שהקים את החברה אהרון יוסף רבי, בשנת 2012 אנחנו עוסקים בבניה, עיצוב והובלה של אלפי פרויקטים מכל הסוגים ובדגש על האיכות הכי גבוה עם חומרי הגלם הטובים ביותר בתחום העץ. תמיד נשמח לעמוד לרשותכם!

מאמרים נוספים באותו נושא:
לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית!
אמן העץ - עבודות עץ
מלאו את הפרטים ונחזור בהקדם:
לקבלת הצעת מחיר משתלמת!

מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם עם הצעה בהקדם האפשרי:

פרטי יצירת קשר
דילוג לתוכן