מדריך לביצוע חידוש רהיטים כמו מקצוענים

מדריך לביצוע חידוש רהיטים
תוכן עניינים

חידוש רהיטים – עשה זאת בעצמך

רהיטים העשויים מעץ מקנים לרחבי הבית מראה ייחודי ונעים, כך שהמון אנשים מוצאים עצמם מקפידים לשלב פריטים אלו תוך עיצוב ביתם. אם כך, ניתן לעשות חידוש רהיטים כשפריטים אלו נראים כבר ישנים. עץ הינו נשחק עם הזמן.

פתרון אחד הקיים, שמאפשר לנו לשמור את פרטי העץ אותם בחרנו בקפידה מבלי להצטרך להחליף אותם, הינו ביצוע עבודה בעץ הכוללת חידוש רהיטים. במחשבה ראשונית, ניתן לחשוב שמדובר בפתרון שאין תצליחו לבצע, אם כי בעזרת מעקב אחר השלבים הבאים שנציג לכם, תוכלו אף להצטיין בעבודת עץ זו.

השלבים לחידוש רהיטים:

ניקוי העץ

טרם התחלת עבודת עץ זו, חשוב לנקות אותם. מטרת הניקוי איננה רק להסיר לכלוך ולהעלים מזיקים חמקמקים אלא אף בעיקר להסיר את הלכה והפורמייקה שנותרו על המשטח החיצוני של הרהיט. בכדי לנקות את עץ עליכם לנגב אותו במטלית הטבולה במים פושרים וסבון. לאחר מכן, יש לנגב את הרהיט עם מטלית שנטבלה במים. לבסוף, רצוי שתנגבו את הרהיט ותמתינו עד ייבושו הוחלט.

שפשוף

בשלב זה עליכם לשפשף את הרהיט, כך שתוסבר שכבתו העליונה, הרי שכאשר מדובר ברהיט ישן סביר ששכבתו זו תתאפיין בפגמים רבים. בכדי שהשפשוף יהיה מיטבי רצוי להשתמש בנייר זכוכית סוג 0 ואף כי השפשוף יתבצע תוך נקיטה בתנועות אחידות עקביות וכאלו שנעשות באותו הכיוון.

צביעה

בעוד שהנחת המוצא הינה כי צביעת רהיט דורשת ממכם רכישה של גוון הצבע בו אתם מעוניינים בלבד, חשוב שאף גם תרכשו חומר למילוי סדקים. זאת היות והשימוש בחומר זה טרם הצביעה הופכת את משטח העץ לאחיד ומעניקה לו מראה חדש.

בעת הצביעה יש להקפיד על מספר דברים. ראשית, כי הצבע אותו רכשתם הוא צבע שמתאים לרהיט ולתוצאה בה אתם מעוניינים. כך לדוגמא, אילו אתם מעוניינים בכך שהרהיט יהיה בעל מראה  וינטיג' ושאין צבעו יהיה מלא ואטום, עדיף לבחור בצבע על בסיס מים.

שנית, יש לדאוג להשתמש במברשת איכותית שלא תשאיר סימנים על גבי הרהיט. שלישית, רצוי שאין תסתפקו בשכבה אחת של צבע אלא בשתיים ובהמשך לכך כי לאחר ייבוש מלא תעברו על הרהיט עם לכה.

לסיכום חידוש רהיטים

אם אתם מעוניינים לקבל שירות מקצועי. אנו בחברת אמן העץ מתמחים בכל סוגי עבודות עץ, החל מ- בניית דקים, גדרות מעץ, פרגולות עץ ועוד הרבה…

מקווים שהמאמר הזה עזר לכם לבצע חידוש רהיטים כמו שצריך.

רשימת העצים בארץ ישראל
רשימת העצים בארץ ישראל

היכרות עם העצים שניתן למצוא ברחבי מדינת ישראל מדינת ישראל הינה מדינה בעלת נופים רבים ונפלאות טבע שונים. בהמשך לכך, היות ומדינת ישראל עולה לכדי

קרא עוד »
לקבלת הצעת מחיר מיידית!

מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם עם הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב לה!

אמן העץ - עבודות עץ
פרטי יצירת קשר
לקבלת הצעת מחיר מיידית!

מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם עם הצעה

פרטי יצירת קשר
דילוג לתוכן