פרגולה עומדת

פרגולה עומדת

פרגולה עומדת עצמאית או צמודה למבנה

פרגולה עומדת מתבססת על תמיכות בארבעה כיוונים, על 4 רגלים או תמיכות המגיעות עד הקרקע. היא יכולה להיות עצמאית בשטח החצר, ואז יהיו לה ארבעה עמודים מינימום, או להיצמד למבנה, כך שחלק מהרגליות שלה יוחלפו על ידי קירות המבנה.

לעיתים הפרגולה מגיעה עד קצה הגדר הבנויה כך שחלק מהרגלים שלה מקוצרות, ונשענות על הגדר הבנויה של המרפסת או של המגרש. בהבדל מפרגולה תלויה שבה חלק מהקירוי נראה מרחף ובעצם מחוזק לקיר תומך מצד אחד של הפרגולה על ידי עוגנים שונים.

אמן העץ, מומחה בבניית פרגולות עומדות וישמח לייעץ האם לחצר שלכם, או למרפסת, מתאימה פרגולה עומדת, או תלויה.

הזמינו עכשיו פרגולה עומדת!

כדי להזמין באפשרותכם לחייג עכשיו ולקבל פרטים מלאים או להשאיר פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם.

מחירים של פרגולה עומדת

המחיר לבניית פרגולה מסוג זה, יהיה יקר יותר מפרגולה סטנדרטית, אך ורק בשל הצורך ליצור חיזוקים ויציקות. שמאפשרות לפרגולה לעמוד בזכות עצמה וללא תמיכה מקיר חיצוני כל שהוא.

המחיר של פרגולה עומדת סטנדרטית מתחיל מ- 380₪ למ"ר לפי מינימום הזמנה של 10 מ"ר, והמחיר גדל לפי התוספות וסוגי העץ שנבחר. כדי לדעת יותר היכנסו למחירון פרגולות שלנו.

מבנה שלד פרגולה עומדת

מבנה שלד בסיסי של פרגולה עומדת

שלד פרגולה מורכב מעמודים – תמיכת הפרגולה, קורות ראשיות – מחברות בין העמודים, וקורות משניות- נתמכות על הקורות הראשיות או על העמודים. לפעמים היינוחולמים על עיצוב מינימליסטי, עם מעט עמודים דקים, וקורות עדינות.  למה זה לא עובד ככה? תשאלו את אמן העץ.

האם כל חתך קורה אפשרי?

ממש לא. אמן העץ יעזור לכם לבחור את חתך הקורה האופטימלי המתאים למראה העיצובי ולחוזק הפרגולה העומדת.  ככל שהמרחק בין העמודים יותר גדול, נדרשים עמודים יותר עבים, וקורות במידת גובה חתך גדול יותר. גובה חתך הקורה חשוב פי 3 לעומס מרוחב הקורה, (עד גבול מסוים). אפשר לעבות את הקורות לצורך עיצובי, אך אסור לדקק את הקורות ללא בדיקת עמידות בעומס. אם רוצים מראה קורה עדינה, ניתן להוסיף עמודים, או להוסיף קורות, ולעבות רק את הקורה הראשית. אמן העץ ישמח לייעץ לכם מה המידה האופטימלית של חתך הקורה וחתך העמודים שיתאימו למראה החלום שלכם לפרגולה עומדת.

איך למקם את הקורות בפרגולה עומדת?

האם למקם קורות מעל או לצד קצה העמוד? אמן העץ מבצע דוגמאות שונות של עיצוב השלד. יש לקוחות שמעדיפים שכל קו השלד של הפרגולה יהיה באותו מפלס. כלומר קצות העמודים הם בקו ישר עם הקורות הראשיות ובקו ישר עם הקורות המשניות. לשם כך יש מחברים מיוחדים.

עיצובים אפשריים של פרגולה עומדת

מה היתרון של הבלטת קורות מחוץ לקו העמודים?

אפשר לעצב את השלד כך שהקורות הראשיות יונחו על העמודים, במצב זה ניתן להבליט את הקורות הראשיות או המשניות מחוץ למסגרת העמודים מעין זיז חיצוני. זה ענין עיצובי אבל לא רק.

מה זיז חיצוני נותן לפרגולה עומדת?

נקבל הרחבה של שטח הקירוי. לדוגמה כאשר העמוד מונח על קצה רצפה קימת, והשמש בזוית כך שחצי רצפה לא מוצלת נקבל הצללה רבה יותר. אמן העץ ישמח להציע את מבנה השלד, בהתאמה לאזור הצללה רצוי, ולמקומות העיגון האפשריים של העמודים אצלכם.

מה מיוחד בפרגולה עומדת שאינה צמודה למבנה קיים?

צורה זו נראית כמו גזיבו או פביליון, שהוא מבנה בתוך הגן, שהיגיע מעיצוב אדריכלי של הגן האנגלי. צורה זו נדרשת להיות יציבה באופן עצמאי, ולכן היא לרוב תראה יותר כפרית וגושנית. גם כאן יש גמישות עיצובית ואמן העץ ישמח לתכנן אתכם את המבנה הנכון. יש פרגולה עומדת שהיא בצורת מתומן עם 8 עמודים, משושה עם שישה עמודים, ריבוע, או מלבן. לעיתים יש לפרגולה כזו גם עמוד מרכזי לחישוק ותמיכה נוספת. פרגולה כזו תחוזק לרוב עם מחברי מתכת רבים יותר מפרגולה הנתמכת לקיר, או לחילופין משולשי עץ בין הקורות לעמודים.

הזמינו עכשיו פרגולה עומדת!

כדי להזמין באפשרותכם לחייג עכשיו ולקבל פרטים מלאים או להשאיר פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם.

עיצובים לקורות זיזיות בפרגולה עומדת

אפשר לעצב את הזיז של הקורה בתצורה של חתך רבע עיגול כדוגמת 'חתך כינור', או אלכסוני, או פשוט ישר. אפשר למקם את הקורות המשניות, הזיזיות, כך שיראו משתלבות לתוך הקורות הראשיות, ע"י חיתוך נישה מקומית, גם בקורה הראשית וגם בקורה המשנית ביחס של עד 1/3 מגובה כל אחת מהקורות. ישנם עיצובים נוספים ופטנטים להשענת וחיזוק הקורות באופן נסתר למראה אורבני עדין, או באופן גלוי למראה כפרי וגושני. תשאלו את אמן העץ כאן על האפשרויות.

סוגי קירוי של פרגולה עומדת

אנו מציעים מגוון גדול של סוגי קירוי לפרגולה. קירוי על ידי סנטף, סרגלי הצללה, רשת הצללה. וגם קירוי מלא ואטום כגון: קירוי מלא – שינגלס ועוד…

האם יש הבדל בין קירוי פרגולה תלויה לקירוי פרגולה עומדת?

בפרגולה עומדת יש יותר גמישות לשינוי עתידי של סוג הקירוי. בפרגולה תלויה משקל הקירוי משמעותי יותר לתכנון העיגונים. בפרגולה עומדת יותר מקובל לראות פרגולה שהגג שלה משופע. גג משופע בפרגולה תלויה ירגיש כאילו היא בדרך לפול, גם אם היא מחוזקת. הסיבות שרוצים גג משופע כלומר שהפרגולה תגיע בצד הרחוק מהמבנה לגובה מסוים נמוך יותר מגובה שבו התחילה הן מגוונות. לפעמים רוצים ליצר פרטיות, או כדי לתת קונטרה לזווית של השמש, או לישר קו עם פרגולה של שכנים סמוכים. לאחרונה, מאז חוק הפרגולות, כאשר מותר לקרות את הפרגולה בכיסוי שקוף נגד גשם, וזה עדיין יחשב 'פרגולה לענין החוק, רצוי לשפע שיפוע קל את הפרגולה, בין אם היא עומדת או אם היא תלויה. שיפוע זה לא מורגש כאילו הפרגולה נופלת, אך גם אותו רצוי לתכנן מראש, עם אמן העץ.

מאחר וצורות קירוי של פרגולה עומדת הוא משותף גם לפרגולה תלויה, תוכלו לראות אצלנו באתר סוגי קירוי שונים של פרגולות באופן כללי.

הזמינו עכשיו פרגולה עומדת!

כדי להזמין באפשרותכם לחייג עכשיו ולקבל פרטים מלאים או להשאיר פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם.

האם אתם יודעים איזה סוג של פרגולה תתאים לחצר או למרפסת שלכם? התקשרו עוד עכשיו אל אמן העץ וקבלו כיווני חשיבה שיעזרו לכם להחליט.

שלחו לחבר קישור, אולי זה יעניין גם אותו!
רוצה לחזור למשהו ספציפי בעמוד?
אהרון יוסף רבי - אמן העץ
אהרון יוסף רבי - אמן העץ

מאז שהקים את החברה אהרון יוסף רבי, בשנת 2012 אנחנו עוסקים בבניה, עיצוב והובלה של אלפי פרויקטים מכל הסוגים ובדגש על האיכות הכי גבוה עם חומרי הגלם הטובים ביותר בתחום העץ. תמיד נשמח לעמוד לרשותכם!

לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית!
אמן העץ - עבודות עץ
מלאו את הפרטים ונחזור בהקדם:
לקבלת הצעת מחיר משתלמת!

מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם עם הצעה בהקדם האפשרי:

פרטי יצירת קשר
דילוג לתוכן