בניית דקים לג'קוזי בחצר

בניית דקים לג'קוזי בחצר

בניית דק לג'קוזי

בנית דק מסביב לג'קוזי בחצר, מאפשרת הסתרת המראה המתועש של הג'קוזי. ובכך משלבת אותו באופן טבעי יותר במרקם החצר והגינה. המגע החמים של דק העץ בחורף, והבידוד מחום בקיץ, הופכות את הדק להיות הפתרון המושלם ליד ג'קוזי. כאשר יוצאים ממנו ברגל יחפה.

בתכנון צימרים, פתרון דק עץ מסביב לג'קוזי, הוא פתרון השומר על אסתטיקה. ועל קלות תחזוקה ביחס לחלופות אחרות למשטחים מסביב לג'קוזי, ומשדרג את הסטייל של המקום.

כדי להבין את מכלול האפשרויות של בנית דק מסביב  לג'קוזי, כלומר מיקומו בחצר. ובחירת המפלס הנכון של הדק, ניתן להתקשר לאמן העץ. אמן העץ יציע לכם רעיונות לשילובי מפלסים מסביב לדק.

תשתיות שיש להכין לפני ביצוע דק עץ לג'קוזי בחצר, ושיקולים בטיחותיים בהקשר לג'קוזי, יפורטו כאן בהמשך. כמו כן נסביר על שיקולים עיצוביים  ופרקטיים המתאימים לחיפוי לג'קוזי, הצומח מהדק.

דוגמאות של ג'קוזי הכולל בניית דקים

הזמינו עכשיו בניית דקים לג'קוזי בחצר!

כדי להזמין באפשרותכם לחייג עכשיו ולקבל פרטים מלאים או להשאיר פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם.

עיצובי חיפוי ג'קוזי בדק עץ מחומר המשטח

ניתן לחפות את הג'קוזי בחיפוי עץ מינימלי, בחיפוי אלמנטים מעוצבים, או להסתיר בין מפלסים.

חיפוי מינימלי של ג'קוזי בלוחות הדק

ניתן לחפות את הג'קוזי בלוחות מחומר של הדק, בעובי מינימלי של לוח הדק, פלוס עמודי חיזוק נסתרים, ומעליהם קנט סגירה. הנ"ל תופס רוחב של כ-5 ס"מ. במצב זה שפת שולי הג'קוזי תהיה מעל הקנט של מסגרת הדק.

חיפוי של ג'קוזי בשילוב אלמנטים בנויים

כאן ישתלבו ספסל בנוי, או אדנית בנויה, העשויים גם הם מחומר העץ של הדק המרצף את החצר. ספסל בנוי יכול להיות במידות של 40-50 ס"מ. אדנית בנויה כדאי שתהיה ברוחב נטו של 20 ס"מ מינימום. ושוליים בין 5-10 ס"מ כל אחד. משטח שיזוף בנוי מעל פני הג'קוזי, משמש גם להסתרת הג'קוזי ולגישור בין מפלסים.

דק לג'קוזי המגשר בין מפלסים

בנית דק לג'קוזי בחצר שבה יש הפרשי מפלסים, היא הזדמנות להסתיר את הג'קוזי, יחד עם גישור בין מפלסים. תחתית הג'קוזי תהיה במשטח הדק עץ הנמוך. פני הג'קוזי העליונים יהיו במפלס הגבוה. כאשר בין המפלסים יכולות להיות 3 מדרגות (לדוגמה 3*14).

מומלץ להתייעץ עם אמן העץ, כדי להחליט איזה עיצוב מתאים לחצר שלכם. וכדי למקם את הג'קוזי במרחב הדק בגובה הנכון.

הזמינו עכשיו בניית דקים לג'קוזי בחצר!

כדי להזמין באפשרותכם לחייג עכשיו ולקבל פרטים מלאים או להשאיר פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם.

תשתיות לקראת בנית דק עץ לג'קוזי

בנית דק לג'קוזי דורשת תשתיות מוקדמות של הגעת מים, וחשמל, והוצאת ניקוז. מאחר שבדיקת התשתיות הקימות, ותכנון תשתיות חדשות היא חלק בילט אין בתהליך. כדאי להתייעץ עם אמן העץ, ולספר על הקיים אצלכם. ולשמוע ממנו מה הבדיקות שעליכם לעשות לקראת הזמנת העבודה.

תשתיות מים וניקוז

מהיכן מגיעים המים לג'קוזי. ולהיכן הם מתנקזים. אם תרצו שהתשתית תהיה מוסתרת  בקופסת עץ מחומר הדק של הג'קוזי, ועם גישה לתחזוקה, יש לקחת את זה בחשבון בתוך המבנה שיבנה לכם אמן העץ.

תשתית חשמל

הכנת תשתית חשמל תיעשה על ידי בעל מקצוע מוסמך. כדאי לתאם עם אמן העץ את מיקום התשתית, ואת הצורך בגישה אליה, כפי שהוסבר על תשתית מים וניקוז.

תשתית הכנת קרקע החצר לפני בנית דק לג'קוזי

בהתאם לשיטת בנית הדק, שהיא לא קשורה רק לדק ליד ג'קוזי. יש להכין תשתית במגוון אפשרויות לדוגמה תשתית מתכת. תשתית קורות עץ (נעשית על ידי אמן העץ), או תשתית קימת של ריצוף קיים או משטח בטון קיים. לכל אחת מהתשתיות יש משמעויות שונות  לגבי מחיר הדק. גובה החפירה והפינוי של קרקע קימת. או התאמת שיפועים של התשתית עבור בנית דק עץ מעל משטח קיים.

הזמינו עכשיו בניית דקים לג'קוזי בחצר!

כדי להזמין באפשרותכם לחייג עכשיו ולקבל פרטים מלאים או להשאיר פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם.

שיקולי בטיחות בבניית דק לג'קוזי

בטיחות החיפוי – על דק עץ ליד ג'קוזי דורכים ברגל יחפה. יש חשיבות למשטחים בעמידות טובה לשחיקה, מצד אחד, אבל לא חלקים מדי. יש חשיבות למרווחים בין הלוחות כך שיאפשרו התכווצות והתפשטות של החומר מצד אחד, אבל לא יהיו מחוררים מדי, כך שיכולים להתקע בהם גרגירי פירות עצים, וחתיכות שונות שיכולות לפצוע את הרגל.

בטיחות מפלסים – בתכנון בנית דק לג'קוזי נוצרים לפעמים הפרשי מפלסים הנובעים מהפרש בין משטח שיזוף או שכשוך רגלים בגובה פני הדק, והמשטח עליו מונח הדק.  כאשר במצב זה מוצע להקטין את הסיכון לנפילה. אמנם חוק התכנון והבניה מחייב מעקה כאשר ההפרש הוא מעל 60 ס"מ (יש להתעדכן בתקן המקור לפני ביצוע),  אך כדאי להתייעץ עם אמן העץ להקטין סיכון באופן פרקטי, בנוסף על הצורך התקני.

בטיחות מפני טביעה – יש לעשות כל שניתן על מנת למנוע סיכון טביעה. ניתן לעשות זאת ע"י פעולות באחריות המשתמש כמו ריקון המים בחורף, השגחה תמידית על ילדים, יחד עם מילוי גובה מים נמוך. רצוי לשלב פתרונות ביצוע כבר בשלב בנית דק לג'קוזי, ע"י אמן העץ. דוגמאות להגנות בנויות הן: מעקה מסביב המונע גישת ילדים. סגירת הג'קוזי ע"י כיסוי דלתות עץ. סגירת תריס נגרר נסתר, אותו יש לשלב כבר בתכנון המקודם, עם אמן העץ להתאמת המפלס הסופי של הדק והכיסוי.

הזמינו עכשיו בניית דקים לג'קוזי בחצר!

כדי להזמין באפשרותכם לחייג עכשיו ולקבל פרטים מלאים או להשאיר פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם.

האם מעניין אתכם גם בנית דק מסביב לבריכה?

לדעת יותר על בניית דק מסביב לבריכה.

רוצים להבין איך אפשר לשלב דק עץ לג'קוזי בחצר שלכם? התקשרו עוד עכשיו אל אמן העץ וקבלו התייחסות מותאמת אישית, ומה השלבים שעליכם לעשות כדי להגשים את החלום.

שיתוף ב whatsapp
שלחו לחבר קישור, אולי זה יעניין גם אותו!
רוצה לחזור למשהו ספציפי בעמוד?
אהרון יוסף רבי - אמן העץ
אהרון יוסף רבי - אמן העץ

מאז שהקים את החברה אהרון יוסף רבי, בשנת 2012 אנחנו עוסקים בבניה, עיצוב והובלה של אלפי פרויקטים מכל הסוגים ובדגש על האיכות הכי גבוה עם חומרי הגלם הטובים ביותר בתחום העץ. תמיד נשמח לעמוד לרשותכם!

לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית!
אמן העץ - עבודות עץ
מלאו את הפרטים ונחזור בהקדם:
לקבלת הצעת מחיר משתלמת!

מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם עם הצעה בהקדם האפשרי:

פרטי יצירת קשר
דילוג לתוכן